Agenda
evenement

Netwerkdag voor lerarenopleiders

16:00 - 21:00
Social Impact Factory, Vredenburg 40, 3511 BD Utrecht

Hoe geven we les over duurzaamheid op een manier die leerlingen niet alleen de problemen laat zien, maar juist ook een hoopvol handelingsperspectief biedt? Hoe maken we de stap van leren over duurzame ontwikkeling naar daadwerkelijk meedoen aan duurzame ontwikkeling – in lijn met de nieuwe kerndoelen voor burgerschap? En hoe kunnen we de competenties uit het Europese GreenComp-raamwerk, zoals systeemdenken en futures literacy, benutten om Leren voor Duurzame Ontwikkeling sterker te verankeren in de lerarenopleidingen?

ho

Programma

Binnen het Netwerk Lerarenopleidingen voor Duurzame Ontwikkeling brengen we eerste- en tweedegraads lerarenopleiders samen die werken aan het integreren van duurzaamheid in hun onderwijs. We organiseren verschillende activiteiten gericht op professionalisering en het leren van en met elkaar.

16:00-16:30 Inloop
16:30-17:00 Opening en workshop Rosa Groen en Aniek Draaisma naar het boek ‘Duurzaam Onderwijs: Eerlijk, inclusief, hoopvol’
17:00-17:45 Ronde 1 gesprekstafels rond verschillende thema’s
17:45-18:30 Diner
18:30-19:15 Ronde 2 gesprekstafels rond verschillende thema’s
19:15-20:00 Terugkoppeling gesprekstafels en handelingsperspectief in de praktijk
20:00-21:00 Netwerkborrel

Op maandag 3 november ben je van harte welkom bij de netwerkdag voor lerarenopleiders! Meld je hieronder aan.